دستگاه زنده یاب
دستگاه زنده یاب
می 14, 2020
سیستم اعلام حریق
سیستم اعلام حریق چیست ? چگونه کار میکند ? کجا و تحت کدام استاندارد ها نصب میشود ?
می 17, 2020
نمایش همه

شیر هیدرانت آتش نشانی

شیر هیدرانت آتش نشانی

شیر هیدرانت آتش نشانی

👈شیرهای هیدرانت آتش نشانی :

در خیابانها اکثرا به رنگ قرمز و یا زرد دیده میشوند.
مورد استفاده این شیرها در زمان حریق🔥 میباشد که آتش نشانها با وصل کردن شیلنگ های آتش نشانی به آنها، از منابع آب زیرزمینی جهت اطفاء حریق استفاده میکنند.
لذا می بایست وسیله نقلیه خود را در نزدیکی این شیرها پارک نکنیم⛔️ تا در زمان حریق بتوان به موقع عملیات اطفاء را انجام داد.

هیدرانت چیست؟

هیدرانت از جمله تجهیزات اطفای حریق است. هیدرانت ها را در معابر و خیابان های شهر و محوطه اماکن و تاسیسات بزرگ صنعتی، تجاری، مسکونی و… بر روی حلقه آبرسانی تعبیه شده در زیر زمین نصب میکنند. خروجی های شیر هیدرانت عموما یک انشعاب اصلی 4 اینچ برای اتصال به پمپ خودرو آتش نشانی و 2انشعاب فرعی برای اتصال شیلنگ های آتش نشانی است. تا در صورتی که در نزدیکی آتش سوزی ای ایجاد شد بوسیله آن بتوانند آتش را سریعتر خاموش کنند و از خسارات بیشتر جلوگیری نمایند.

انواع هیدرانت:

هیدرانت ها به دو صورت ایستاده که می تواند به صورت خشک و تر انتخاب شوند و زمینی ساخته می شوند .

هیدرانت ایستاده :

از مزایای شیرهای ایستاده نسبت به نوع زمینی با توجه به شکل و برجستگی که نسبت به سطح زمین دارند توسط برف یا آسفالت ریزی پوشیده نمی شوند و به سادگی قابل مشاهده هستند. آب گیری شیرهای ایستاده ساده تر از شیرهای زمینی است. تنها مشکل شیرهای ایستاده نسبت به شیرهای زمینی امکان تصادف وسایل نقلیه با آنهاست، جهت رفع این مشکل باید با علائم واضح درمحل نصب، ایمنی آنها را تامین کرد.

هیدرانت خشک:

هیدرانت های خشک در مناطقی به کار می رود که احتمال یخ زدگی در زمستان وجود دارد. این هیدرانت با مکانیزم خودکار آب موجود در داخلش را به زمین تخلیه می کند. به همین دلیل دیگر امکان یخ زدگی وجود نخواهد داشت. شیر این هیدرانت می تواند هم به صورت افقی و هم عمودی باشد.

هیدرانت تر:

هیدرانت های تر معروف به مدل کالیفرنیا  در مناطقی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان یخ زدگی وجود ندارد. شیر ایستاده تر همواره مملو از آب تحت فشار است و هر زمانی که مورد نیاز باشد با باز کردن شیر می توان از آب آن استفاده کرد.

 هیدرانت زمینی :

هیدرانت های زمینی یا زیرسطحی در داخل محفظه مخصوصی در زیر سطح معابر نصب می شوند. این محفظه دارای یک دریچه چدنی هم سطح با زمین است که در زمان مورد نیاز دریچه به کمک آچار مخصوصی برداشته می شود و دسترسی به شیر میسر می گردد.

4 Comments

 1. تیمور نورمحمدپور گفت:

  چرا بعضی هاشون قرمز بعضی هاشون زرد هستند؟

 2. حمیده کریمی گفت:

  شیر هیدرانت آتش نشانی امکان داره که یه موقع بهش آب نرسیده باشه حالا به هردلیلی و آتش نشان ها نتونن ازش استفاده کنند؟

 3. ذکاوت گفت:

  اطلاعات مفید و سودمندی دارید ممنونم از سایت خوب بهسازان
  من تمام مطالبتون رو خوندم

 4. رامین ظاهری گفت:

  نمیشه این شیر هیدرانت آتش نشانی جاهایی مثل بعضی کارخونه ها که خارج از شهر هستند نصب بشن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برند
سفارش و استعلام قیمت: 09306016798
contact-us-whatsapp